Biały Nietoperz

„Biały Nietoperz” to niezależne, liczące 5 utworów dzieło, którego współautorami są mistrz ceremonii Proceente, wokalista Cywinsky, beatmaker Mayor oraz J.J. Gościnnie na materiale pojawiają się Miły ATZ, Diox oraz DJ HWR. Autorem identyfikacji graficznej jest Konrad Smolarski. Za warstwę video projektu odpowiadają Dobrekino Studio, Karol ‚LujiG’ Bujalski oraz Gosia Tuszyńska. Epka powstała w trakcie sesji nagraniowych w J.J – Studio w Szczecinie w pandemicznych latach 2020-2021.
Na płaszczyźnie treści „Biały Nietoperz” koncentruje się na intymnej relacji damsko-męskiej; opisuje stan świadomości artysty oraz skomplikowaną naturę miłości i towarzyszących jej uniesień. „Biały Nietoperz” wyrusza w podróż do źródeł czasu, żeby odnaleźć zrozumienie i kosmiczną harmonię dusz. Wyznaje prawdę o kipiących w nim uczuciach: głodzie własnego ego, bezwarunkowej przekorze, bolesnych porywach napięć oraz melancholii rozczarowań.

Twórcy projektu zadbali o jego wyjątkową oprawę video i we współpracy z Dobrekino Studio, aktorką Gosią Tuszyńską oraz autorem obrazu Karolem ‚LujiG’ Bujalskim zwizualizowali całą epkę „Biały Nietoperz” w formie klimatycznych teledysków. Zdjęcia z udziałem Proceente, Cywinsky’ego i Mayora zostały zrealizowane w wielowymiarowych przestrzeniach czeskiej Pragi, natomiast płaszczyzna fabularna z udziałem Gosi Tuszyńskiej powstała w Warszawie na Mokotowie.

Gosia Tuszyńska:
„Biały Nietoperz” to podróż przez stany emocjonalne oraz droga do dojrzałości. To koktajl emocji i myśli, a także nieco prawdy o tym, co nas otacza, z czym borykamy się na co dzień. Jest tu trochę tęsknoty, zadumy, zabawy i zagubienia, jest też kropla samotności. Moim celem było stworzenie masek, które zakrywają nasze prawdziwe twarze. Starałam się pokazać dziewczynę, która ma w sobie kilka różnych osbowości: oderwanej artystki, zagubionej małolaty, czy luźnej w podejściu zwykłej dziewczyny. Dla mnie i Karola było to ciekawe doświadczenie: nagrać ujęcia do 5 klipów w ciągu 12 godzin, prawie w całości w jednym pomieszczeniu, z którego trzeba było zrobić kilka. Dobra organizacja pracy sprawiła, że efekt finalny skradł nam serca. Wierzymy, że skradnie i wam.”

Barwnym dopełnieniem projektu jest język wizualny stworzony pod dyrekcją Konrada Smolarskiego. Oprócz zapadającej w pamięć okładki, płytę promują materiały graficzne w mediach, merch oraz gadżety stworzone specjalnie na potrzeby tego wydawnictwa.

Proceente

Raper, dziennikarz i freestyle’owiec, właściciel wytwórni Aloha Entertainment. Ma na swoim koncie niezliczoną ilość albumów studyjnych oraz mixtape’ów. Tworzy muzykę dla dorosłych. Skupia się na pozytywnych aspektach życia, będąc jednocześnie odważnym komentatorem rzeczywistości. jest utytułowanym freestyle’owcem, współpracował z takimi artystami jak Łysonżi, WdoWA, Mały Esz, Emazet, Numer Raz, Pablopavo, Eldo, Hemp Gru, Spinache, Karma, Parzel, DJ Mariano MBH, Ten Typ Mes, W.E.N.A., Kuba Knap, Hades, Szwed SWD, Bisz, Avi, Mayor, Green, O.S.T.R., Miły ATZ, DJ Kebs, Hades, Jan Nowicki, Quiz, DJ Anusz, Bonson, Kobik, Skorup, DJ HWR, Mielzky, patr00, DJ Panda, Muflon, Onar, Bezczel, Syrop, Dwa Sławy, Hukos, Bleiz, Cywinsky, Okoliczny Element czy Abel.

fb: https://www.facebook.com/proceente40
Insta: @proceentealoha

Cywinsky

Posiadający unikalny styl wokalista r&b / soul.
Wraz z producentem Dorianem nagrali EPki „CD Player” oraz „Wracam Na Ląd”.
Udzielał się na wielu projektach m.in. Quebonafide „Erotyka”, Fu „Definicja Istnienia”, Bonson „Postanawia umrzeć”, Bonson/Matek „MVP”, Bonson „Znany i Lubiany”, Jongmen „Znaki”, Empire Music Studio, Bleiz „Grill-Funk 2”, VNM „Halflajf”, De Nekst Best Mixtape, PMM „Pokój nr 10”, Proceente & Bleiz „Aloha-Grill”, Mały Esz & Proceente „Joy Division”, Proceente „Dziennik 2020”, Proceente/Metro „Kolej Podziemna”, Głowa PMM „Ile? Kiedy? I Z Kim?”, Bleiz / Człowień „Grill-Funk Tunes”, Ero JWP x Głowa PMM „Alfabet”. Ma na koncie współpracę z takimi artystami jak Miłym ATZ, Gedz, Spinache, KPSN, Wena, JNR, Otsochodzi, Jazzy.

Insta: @cywinsky_

Mayor

Wszechstronny producent muzyczny i aranżer. Współtworzył takie płyty jak Mały Esz & Proceente „Joy Division”, Proceente „Dziennik 2020”, Proceente „Cytrynychmielecebede”, Proceente „Antygona EP”, ALOHA OPUS MAGNUM VOL.1, ALOHA OPUS MAGNUM VOL.2,
Współpracował z takimi artystami jak Słoń, WCK czy Miodu/DJ BRK, z którymi obecnie współtworzy nowy, wspólny projekt „Kolaps”. Wyprodukował również numery kilku ciekawych postaci zza oceanu, m.in. The Underachievers, Caskey, Young Roddy.

fb: https://www.facebook.com/mayorapy
Insta: @mayorbeats

J.J

Inżynier dźwięku i kreatywny realizator, właściciel J.J – Studio w Szczecinie.
Zajmuje się nagrywaniem każdego typu muzyki i wszystkiego co związane jest z dźwiękiem. Specjalizuje się w aranżacji wokali i miksie.
Współpracował z takim artystami jak Głowa PMM, Fukaj, Ruskie Fajki, Wyszyński, VNM, Grill-Funk, Bonson, Hyziu, Angelika Anozie, Sylwia Dynek, Rena, Cywinsky, Proceente, Masta Ace, Guilty Simpson, Torae, Smif-N-Wessun, Dynasty. Ma na swoim na koncie trzy Złote płyty za realizacje singli/mix/mastering.

Insta: @j.j_music_studio

Konrad Smolarski @autographstudio

Twórca kilkunastu okładek z wytwórni Aloha Entertainment. Absolwent Wydziału Grafiki i Malarstwa na ASP w Łodzi. Od połowy lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku związany z nowojorskim nurtem graffiti w Polsce. Zawodowo zajmuje się m.in. projektowaniem wydawnictw, identyfikacji wizualnych oraz plakatów. Organizator, współtwórca i uczestnik wielu wydarzeń i wystaw w kraju i za granicą. Mieszka i pracuje w Warszawie.

fb: https://www.facebook.com/AutographStudio
Insta: @autographstudio

Damian Michalak / Dobrekino Studio

Od kilkunastu lat jest ściśle związane ze środowiskiem muzycznym, ma na koncie setki teledysków oraz muzycznych video. Na codzień współpracuje z czołowymi artystami i wydawnictwami z całego kraju. Dobrekino Studio to jego nieustannie rozwijający się projekt filmowy, mający na celu tworzenie kreatywnych i wyjątkowych form wizualnych. W tym roku mija dziesięć lat wspólnych działań Dobrekino Studio i Aloha Entertainment.

fb: https://www.facebook.com/dobrekinostudio
Insta: @dobrekinostudio

Gosia Tuszyńska

Aktorka, projektantka wnętrz, socjolog. W przeszłości można było zobaczyć ją na deskach teatralnych, a obecnie w produkcjach serialowych jak i reklamowych (m.in. wcieliła się w rolę Roksany Młotkowicz z Na Wspólnej). Życie na planie jest dla niej wielowymiarową przygodą. Kocha kamerę z wzajemnością, ale ostatnimi czasy sprawdza się także po drugiej stronie obiektywu, od tej koncepcyjnej strony. Jak trzeba jest nie tylko aktorką, ale i scenografem, reżyserem, ponosi kable, z operatorem wyczaruje fajne ujecia, a że jak sama mówi jest ‚fanką światła’ to i ze świetlikiem znajdzie wspólny język. W każdą rzecz, którą ‚wysyła w kosmos’ wkłada całe serce.

Insta: @tuszynskaem

Karol ‚LujiG’ Bujalski

Młody operator wywodzący się z deskorolkowego świata, który wciąż sprawia mu największą frajdę. Fascynują go wszystkie rodzaje produkcji filmowej, dosłownie każdy element związany z kamerą i budowaniem kadru. Ma szerokie doświadczenie działając jako one man army, poprzez filmy korporacyjne, reklamy, teledyski, a kończąc na produkcjach kinowych. Współpracował przy dużych projektach reklamowych oraz z takimi raperami jak m.in. Avi, Pezet, Sokół czy Onar. Zrobi zdjęcia, sprawdzi się też jako asystent kamery czy świetlik. Najchętniej zamieszkałby na planie z małą przerwą na odwiedziny skateparku. Prywatnie fan piesków, filmów wywracających do góry nogami perspektywę patrzenia na świat, muzyki filmowej oraz twórczości Małpy.

Insta: @lujii.g