DJ Anusz

DJ Anusz to bardzo w porządku ziomek.

Dziennikarz, party rocker, promotor, entuzjasta turntablismu i jeden z organizatorów głośnego cyklu imprezowego Rap History Warsaw (wykonawca i selektor dwóch mixtape’ów serii – 1989 i 1990; autor rocznikowych tekstów zbierających najważniejsze wydarzenia z historii muzyki hip-hop). Od września 2012 do maja 2013 redaktor naczelny i muzyczny portalu Mixtape.com.pl. Od stycznia 2012 dziennikarz Akademickiego Radiem Kampus w Warszawie, gdzie razem z Proceente prowadzi piątkową audycję autorską „Hip Hop Kampus”. Na co dzień zajmuje się marketingiem i PR-em muzycznym. Zajmował się promocją The Wall Warsaw Hip-Hop Festival oraz Prosto FestXVal, obecnie współpracuje przy XV edycji Mazury Hip-Hop Festiwal, gdzie pełni funkcję koordynatora d/s mediów oraz rzecznika prasowego wydarzenia.
W grudniu 2012 roku wydał wraz z Proceente mixtape „Dzień z życia mistrza ceremonii”, który w całości oskreczował i zatroszczył się o selekcję beatów. Jego cuty można też usłyszeć m.in. na debiutanckim albumie raperki Mi-La („Miejskie gawędy o miłości i zbrodniach”), solowym debiucie Kfiata z Siły Dźwięq („Człowiek orkiestra”), scenicznym
come-backu Jana z wilanowskiej ekipy OMP („Alternatywa”) oraz na krążkach Łysonżiego Dżonsona („Browka Szpinak”) i Proceente („Zupynalefkisplify”). Swymi skreczami
ubarwił także kilka podziemnych produkcji: „Po południu mixtape” Małego Esza, „Odwyk od codzienności” Nastyka, „House Of Wax EP” HOW, „Muzyka w betonie zaklęta” Domalaka czy „Muzyka nie ma granic” Domalaka i Nastyka. Wielokrotnie występował w takich stołecznych klubach, jak: 1500m2 do wynajęcia, 55, Butiklub, Cud Nad Wisłą, Czarny Rynek, Harlem, Huśtawka, Karmel, Klubogaleria Małe Tęsknoty, Klubokawiarnia U Artystów, Local, Local Cafe, Na Lato, Odessa, OSiR, Plac Zabaw, Plażowa, Powiększenie, Saturator, Sen Pszczoły, Starlight Cafe, Tabu, The Fresh, Urban Garden czy Zwiąż Mnie. Poza Warszawą grał także w: Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Sopocie, Toruniu, Nasielsku i Płońsku. Miał zaszczyt i przyjemność supportować występy takich gwiazd z zagranicy, jak: Grandmaster Flash, Smif N Wessun i Jeru The Damaja.
Od października 2010 roku regularnie prowadzi w Warszawie warsztaty didżejskie – początkowo w Ośrodku Kultury Ochoty, od marca 2011 roku w Niepublicznym Gimnazjum nr 9 im. Roberta Schumana, a od lutego 2012 do kwietnia 2013 w studiu kultury ulicznej Step Dealers. Jako trener i animator kultury współpracował m.in. z Polską Fundacją Sportu i Kultury („Forum Młodzieży” w latach 2012 i 2014) i Muzeum Historii Żydów Polskich (warsztaty literacko-muzyczne w ramach projektu „Wielowarszawa” – grudzień 2013) – a w projektach przeciwdziałających wykluczeniu społecznemu – m.in. z Polskim Centrum Migracyjnym („Dzieciaki i hip-hop przeciwko przemocy” – jesień 2013), Fundacją Wspierania Edukacji i Rozwoju „Innowatorium” („Warsztaty nowych technologii” dla seniorów – jesień 2012) oraz Centrum Komunikacji Społecznej m.st. Warszawy („Nastolatek w samorządzie” – wiosna 2010).

Jego selekcja muzyczna to nietuzinkowy clash takich gatunków i stylów muzycznych, jak: hip-hop, boogie funk, new beats, house, new disco, ghetto funk, trap czy dirty south. W grudniu 2014 wydał własnym sumptem „Mixtape ostatniej szansy”, będący zapisem jego aktualnych fascynacji muzycznych.