Kfiat

Jeden z prekursorów polskiej sceny rap. Wraz z DJ’em Spike’m jako Siła Dźwięq wystąpił na takich imprezach jak „Hip Hop Opole” – w 2003 r., dwukrotnie „Festiwal Kapel Hip Hopowych” w Piasecznie, „Battie Of The Year 2004″ (edycja polska), „Otwarte Mistrzostwa Warszawy w Break Dance Warsaw Challenge” w 2005 r. Twórczość Siły Dźwięq ukazała się do tej pory na 2 krążkach: wydanym nielegalnie albumie „Siła Dźwięq – Przedsmak” (2000) oraz produkcji „Funkkrok24″(2005). Usłyszeć ich można również na kilku składankach: „Pomysł Goni Pomysł”, „Kadencja”, „Instynkt” – dj Kadeta oraz składance „Polski Hip Hop”. Teledysk „Reprezentacja Polski” zdobył kilka prestiżowych nagród m.in. Białego Yacha na IX Festiwalu Polskich Wideoklipów (2000), nagrodę na Europejskim Festiwalu Filmowym „Euroshorts 2000” oraz nagrodę specjalną na Festiwalu Jutro Filmu 2001.

Równocześnie z działaniami podejmowanymi w ramach Siły Dźwięq, Kfiat realizuje własne projekty muzyczne. W grudniu 2013 r. ukazał się debiut solowy Kfiata pt. „Czlowiek Orkiestra”. Krążek promują single „1000 pomysłów” oraz „Jak kiedyś”. Pierwszorzędne produkcje Świętego, DJ Spike’a, Erio, Kubsona, Kuzza i Siódmego korespondują z jedyną w swoim rodzaju nawijką Kfiata, pełną uniwersalnych spostrzeżeń oraz odniesień do oldschoolowego etosu kultury hip-hop. Przekłada się to na doskonałą muzykę, która urzeka ponadczasowym sznytem i ładunkiem pozytywnej energii.

Kfiat udzielał się też gościnnie m.in. na projektach Łysonżi „Dżonson” (2009), Break Da Funk „Muppets Revolution”, Proceente „T.O.A.S.T. Mixtape” (2009), Mały Esz „Mixtape Przez Małe Esz” (2011), ALOHA 40% (2011), Numer Raz & DJ Abdool „Człowieku Modro Mixtape” (2012), Proceente „Dzień Z Życia Mistrza Ceremonii” (2013) oraz Ciech & Mały Esz jako High Definition „Najwyższa Jakość Przekazu Mixtape” (2015).

Drugim żywiołem Kfiata jest taniec. W wieku 13 lat zaczął tańczyć breaka w jednym z koszalińskich domów kultury. Jego niezwykły talent, w połączeniu z pasją, kreatywnością sprawiły, że szybko wypracował swój własny, niepowtarzalny styl. Umiejętności Kfiata doceniono m.in.: na Mistrzostwach Polski „Dzień Prawdy” w 2003 r. – I miejsce,, na Turnieju Tańca „Rytm Ulicy” w 2004 r – I miejsce. Mistrzostwach Polski „Dzień Prawdy” – III miejsce, na Turnieju o Mistrzostwo Warszawy „Trójki Warszawskie”- I miejsce (występował ze składem Strona B, który założył wraz ze Spike-m). W 2005 r., dzięki nawiązaniu współpracy z Fundacją Centrum Twórczości Narodowej, miał okazję zatańczyć (wraz z Bożkiem i .Wezyrem) przed samym Ojcem Świętym Janem Pawłem II podczas prywatnej audiencji. Po raz pierwszy w historii hip hop rozbrzmiał w Sali Klementyńskiej w Watykanie.