Na Pół Etatu

Kiedy w następny dzień juz ci wiary jest brak, Pamiętaj, zawsze obok stoi brat.

Trzy osoby, trzy charaktery, trzy światy, jedno podejście do sprawy. Na Pół Etatu to dwóch braci i zaprzyjaźniony dj. Wychowani na klasycznym brzmieniu hip-hop’u lat dziewięćdziesiątych, do dziś pozostają wierni tamtemu charakterowi rapu.

Dla chłopaków z Na Pół Etatu treść jest podstawą tekstu, klimat podstawą brzmienia, a prawda fundamentem każdej zwrotki. Klasyczny sznyt przebija się w każdym numerze. Nikt nie rzuca tu słów na wiatr, szesnastki niosą przekaz, treść i emocje, wobec których trudno jest być obojętnym.
Bity nie są tłem, lecz integralną częścią całości, budują klimat i niosą słowa w eter z niesamowitą mocą. Brzmienie oparte o analogowy sampling i dotyk padów empecetki to nie szpan, to norma i kwintesencja zajawki producenckiej Quiz’a. Nieodłącznym elementem tworczości NPE i idealnym dopełnieniem niewypowiedzianych słów są cuty i screcze DJ-a Slipa, który rapuje przy pomocy gramofonu.

Zespół ma na koncie nielegale „Materiał Pilotażowy” (2007), „Materiał Promocyjny” (2008) oraz „Materiał Biograficzny” (2012).

Na Pół Etatu – Płyty

Więcej płyt >