Proceente Galimatias


Album powstał z myślą o wymagających słuchaczach hip-hopu oraz miłośnikach miejskich, progresywnych brzmień z najwyższej półki. Materiał został w całości zrealizowany w renomowanym Lubię Wąchać Winyl Studio. „Galimatias” to pozycja mocno zróżnicowana, zarówno na płaszczyźnie brzmieniowej jak i tekstowej. Za warstwę muzyczną płyty oraz realizację wokali odpowiada Malin, muzyczny samouk, wizjoner, jeden z najoryginalniejszych obecnie polskich producentów. Skomponowane przez niego melodie, basy i bębny cechuje wysublimowany kunszt oraz tzw. „nadbudowa”, dzięki czemu nie można przejść obok nich obojętnie.

Narratorem i głównym bohaterem albumu „Galimatias” jest Proceente. Warszawski emce umiejętnie żongluje konwencjami i tematami, udowadniając że przez dekadę artystycznej działalności osiągnął najwyższy stopień wtajemniczenia w rapie. W charakterystyczny dla siebie sposób komentuje otaczającą go rzeczywistość, opowiada o miejskich przygodach, toksycznej frustracji, wielkiej miłości, permanentnej inwigilacji, wiecznie psującym się samochodzie oraz o miejskim rowerze, na którym jeździ na zajęcia z języka angielskiego.

Na płycie „Galimatias” pojawia się plejada znakomitych gości. Na mikrofonach Procenta wspierają Emazet, Mały Esz, WdoWa, Numer Raz, Wujek Samo Zło, Frenchman, Pablopavo, beatboxer Tik-Tak oraz wytrawny aktor Jan Nowicki. Za mastering materiału odpowiada Noon, natomiast autorem szaty graficznej jest Konrad Smolarski.

1.Możliwości (prod. Malin)
2.2012 feat. Wujek Samo Zło (prod. Malin)
3. Niezatapialny (prod. Malin)
4.Podróż Do Źródeł Czasu feat. Jan Nowicki, Ula Izak (prod. Malin)
5. Miłość do muzyki w czasach kryzysu feat. Mały EszEsz (prod. Malin)
6.Suzuki Swift (prod. Malin)
7.Uliczny Styl feat. ZooPlan (prod. Malin)
8.Śmiechu Warte 2 (prod. Malin)
9.Permanentna Inwigilacja (prod. Malin)
10.Wkurwienie Maksymalne feat. WdoWA (prod. Malin)
11.Dzień Jak Codzień feat. Emazet, Mały Esz (prod. Malin)
12.Jadę Na Rowerze feat. Numer Raz, Pablopavo (prod. Malin)
13.SKIT (prod. Malin)
14. Galimatias feat. Frenchman (prod. Malin)